Bezpieczne podróżowanie wynajętym autem – garść porad.

Data dodania: 02.01.2018


Na pewno jesteś jedną z osób, które chciałyby podróżować nie tylko wygodnie, ale również możliwie jak najbardziej bezpiecznie. Obawy związane z podróżowaniem autem pojawiają się najczęściej w okolicy wyjazdu urlopowego.

Warto zaplanować go ze wszelkimi szczegółami, aby później cieszyć się wakacyjnymi przygodami, które nie obejmują tych niemiłych. Po wyborze najlepszego miejsca, najlepiej takiego z ciepłymi plażami i  dużymi falami, przyjdzie czas na rezerwację biletów lotniczych. To jednak nie koniec – pamiętajmy również o hotelu. Te położone w centrum miasta są zazwyczaj najdroższe, jednak wybierając hotel poza centrum musisz liczyć się w koniecznością odwiedzenia takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów. Często zdarza się również, że interesujące nas atrakcje nie są położone blisko od siebie i do każdej z nich trzeba dojechać. Wygodne przemieszczanie się za granicą zagwarantuje wynajem auta. Jeśli jesteś poza granicami kraju w podróży służbowej – skorzystaj z opcji wynajmu auta z lotniska.

Fado Szczecin

Przed tobą wybór idealne auta na wakacyjne wojaże – może ci się wydawać to nieistotnym problemem, który nie wymaga dłuższego zastanowienia. Warto jednak wciąż pod uwagę kilka kwestii, kiedy planujemy wynajem auta, które ma nam posłużyć kilka lub nierzadko nawet kilkanaście dni. Pierwsza rzecz – weź pod uwagę to ile osób będzie z tobą podróżowało. Jeżeli podróżujesz sam wybierz małe auto, które będzie na tyle pakowne, że pomieści twoje niezbędne bagaże. Większa ilość pasażerów wymaga wynajęcie samochodu typu combi lub minibusa. Auta o większych gabarytach łatwo mieszczą dużą ilość osób oraz ich walizki i torby podróżne. Kolejna sprawa to podpisywana przez nas umowa najmu – warto ją przestudiować dokładnie. Sprawdź czy na umowie znajduje się poprawna data, opis danego auta, marka, model oraz rok produkcji i numery rejestracyjne. W umowie musi się znaleźć informacja o sposobie płatności oraz terminie zwrotu auta.

Jeżeli wybraliśmy już miejsce, jak wypożyczalnia samochodów godna zaufania i dzięki pomocy doświadczonych pracowników firmy dokonaliśmy również wyboru najlepszego dla nas auta – sprawdź czy posiadasz w wyposażeniu pojazdu takie przedmioty, jak dowód rejestracyjny, ubezpieczenie auta oraz komplet kluczy. Bez tego zestawu żadna podróż nie może się odbyć – sam zresztą dobrze o tym wiesz. Jeśli chodzi o zasady panujące w wypożyczalni samochodów – najważniejszą jest ta, aby zwrócić auto w dokładnie takim samym stanie, w jakim było ono wypożyczane. Dotyczy to zarówno wynajmu długo jak i krótkoterminowego. Dbaj o czystość auta i zapełnij bak, a unikniesz dodatkowych kosztów tankowania czy czyszczenia.

Wypożyczalnia