Ile kosztuje wynajem auta? Przekonaj się, co dokładnie wpływa na cenę!

Data dodania: 30.03.2018


W życiu każdego zmotoryzowanego człowieka przychodzi czasami taki moment, w którym musi on wynająć samochód. Może się to zdarzyć w trakcie podróży służbowej lub też podczas wakacyjnych wojaży. W takiej sytuacji rodzi się w naszej głowie szereg pytań – samochodów w końcu nie wynajmuje się zbyt często, więc nasze doświadczenia mogą być znikome. Wypożyczalnia samochodów to zdecydowanie nie biblioteka i wynajem auta jest nieco bardziej skomplikowany niż wypożyczenie książki. Wszystko jest jednak dla ludzi – wystarczy odpowiednio się do tego przygotować. Jeżeli chcesz dowiedzieć się ile kosztuje wynajem auta, jak wybrać solidną wypożyczalnię lub też na jakie elementy zwrócić uwagę podczas wynajmu – ten artykuł jest stworzony dla ciebie!

Wynajem Samochodów Szczecin

Zacznijmy od kwestii kosztów, które jest ważna dla wielu z nas. Ceny niestety nie są ujednolicone, ponieważ każda wypożyczalnia samochodów posiada swój odrębny cennik. Ceny mogą różnić się także w zależności od lokalizacji wypożyczalni, a także rodzaju wypożyczonego auta czy też długości okresu najmu. Koszty rosną również w przypadku doboru dodatkowego wyposażenia, takiego jak nawigacja GPS czy też fotelik dziecięcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest porównać kilka ofert i wybrać tę najkorzystniejszą dla nas. Pamiętaj, że wypożyczalnia samochodów zlokalizowana na lotnisku zawsze będzie miała wyższą cenę niż ta w centrum miasta, jednak po kalkulacji kosztów dojazdu do miasta – lepiej i tak wypożyczyć tam auto od razu po wylądowaniu.

dentysta Kołobrzeg

Nie należy traktować ceny w sposób jednostkowy, ale wciąż pod uwagę wszystkie aspekty wpływające na nią – wiele wypożyczalni oferuje zarówno wynajem krótko, jak i długoterminowy. To oczywiste, że im dłużej będziemy jeździć wynajętym autem, tym mniej w efekcie zapłacimy za całość wynajmu. Oferta wynajmu długoterminowego może być naprawdę atrakcyjna, dlatego warto jest sprawdzić kilka wypożyczalni i porównać je ze sobą. Musisz wiedzieć również to, że większość wypożyczalni pobiera zwrotną kaucję za okres wynajmu – jej wysokość jest różna i zależy od Twojego wieku, długości posiadania prawo jazdy, a także od klasy wynajmowanego auta. Zazwyczaj zapłacisz kaucję gotówką, ale czasami musisz posiadać kartę kredytową.

Jeżeli jesteś młodym kierowcą (zarówno wiekiem, jak i stażem jazdy) musisz założyć, że kaucja może być nieco wyższa, niż ta, którą będzie musiał zapłacić doświadczony kierowca. W ten sposób wypożyczalnia zabezpiecza się przed ewentualnymi uszkodzeniami samochodu. Ceny różnią się także w zależności od rodzaju i modelu auta – najmniej zapłacimy za małe auta w klasie A, a najwięcej za auta luksusowe lub terenowe. Sam widzisz, jak wiele cenników wpływa na ostateczną cenę wynajmu, dlatego warto jest wybrać najlepszą ofertę dla swojego portfela.

Wypożyczalnia Samochodów Szczecin