Ile kosztuje wynajem auta? Przekonaj się, co dokładnie wpływa na cenę!

Data dodania: 30.03.2018


W życiu każdego zmotoryzowanego człowieka przychodzi czasami taki moment, w którym musi on wynająć samochód. Może się to zdarzyć w trakcie podróży służbowej lub też podczas wakacyjnych wojaży. W takiej sytuacji rodzi się w naszej głowie szereg pytań – samochodów w końcu nie wynajmuje się zbyt często, więc nasze doświadczenia mogą być znikome. Wypożyczalnia samochodów to zdecydowanie nie biblioteka i wynajem auta jest nieco bardziej skomplikowany niż wypożyczenie książki. Wszystko jest jednak dla ludzi – wystarczy odpowiednio się do tego przygotować. Jeżeli chcesz dowiedzieć się ile kosztuje wynajem auta, jak wybrać solidną wypożyczalnię lub też na jakie elementy zwrócić uwagę podczas wynajmu – ten artykuł jest stworzony dla ciebie!

Wynajem Samochodów Szczecin

Zacznijmy od kwestii kosztów, które jest ważna dla wielu z nas. Ceny niestety nie są ujednolicone, ponieważ każda wypożyczalnia samochodów posiada swój odrębny cennik. Ceny mogą różnić się także w zależności od lokalizacji wypożyczalni, a także rodzaju wypożyczonego auta czy też długości okresu najmu. Koszty rosną również w przypadku doboru dodatkowego wyposażenia, takiego jak nawigacja GPS czy też fotelik dziecięcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest porównać kilka ofert i wybrać tę najkorzystniejszą dla nas. Pamiętaj, że wypożyczalnia samochodów zlokalizowana na lotnisku zawsze będzie miała wyższą cenę niż ta w centrum miasta, jednak po kalkulacji kosztów dojazdu do miasta – lepiej i tak wypożyczyć tam auto od razu po wylądowaniu.

dentysta Kołobrzeg

Nie należy traktować ceny w sposób jednostkowy, ale wciąż pod uwagę wszystkie aspekty wpływające na nią – wiele wypożyczalni oferuje zarówno wynajem krótko, jak i długoterminowy. To oczywiste, że im dłużej będziemy jeździć wynajętym autem, tym mniej w efekcie zapłacimy za całość wynajmu. Oferta wynajmu długoterminowego może być naprawdę atrakcyjna, dlatego warto jest sprawdzić kilka wypożyczalni i porównać je ze sobą. Musisz wiedzieć również to, że większość wypożyczalni pobiera zwrotną kaucję za okres wynajmu – jej wysokość jest różna i zależy od Twojego wieku, długości posiadania prawo jazdy, a także od klasy wynajmowanego auta. Zazwyczaj zapłacisz kaucję gotówką, ale czasami musisz posiadać kartę kredytową.

Jeżeli jesteś młodym kierowcą (zarówno wiekiem, jak i stażem jazdy) musisz założyć, że kaucja może być nieco wyższa, niż ta, którą będzie musiał zapłacić doświadczony kierowca. W ten sposób wypożyczalnia zabezpiecza się przed ewentualnymi uszkodzeniami samochodu. Ceny różnią się także w zależności od rodzaju i modelu auta – najmniej zapłacimy za małe auta w klasie A, a najwięcej za auta luksusowe lub terenowe. Sam widzisz, jak wiele cenników wpływa na ostateczną cenę wynajmu, dlatego warto jest wybrać najlepszą ofertę dla swojego portfela.

Wypożyczalnia Samochodów Szczecin

Audi r8 tuning