Bezpieczna jazda zimą jest możliwa – także wynajętym autem!

Data dodania: 26.01.2018


Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że zimowa pora roku wiąże się ze specjalnym przygotowaniem auta do podróży oraz dużo większego stopnia koncentracji w trakcie jazdy. Niestety zima to czas, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na wszelkiego rodzaju stłuczki – zwłaszcza w warunkach miejskich, kiedy w godzinach szczytu ruch znacznie wzrasta i robi się niebezpiecznie. Niestety – mimo tego, że my będziemy uważać w trakcie jazdy, większość kierowców nie podzieli naszego zachowania. Czy wolna i ostrożna jazda uchroni nas przed wypadkami zimą? Zapoznaj się z przydanymi poradami, która ułatwią ci zimową jazdę – także w sytuacji, kiedy masz samochód z takiego miejsca, jak wypożyczalnia aut.

Fado

Zanim spadnie pierwszy śnieg warto wykonać dokładny przegląd samochodu oraz dokonać wymiany opon z letnich na zimowe. Pamiętaj, ze jazda na letnich oponach po nastaniu zimy jest nieodpowiedzialna i niedozwolona – większość kierowców przestrzega tej zasady i każdego roku zmienia opony na zimowe. Działanie hamulców również warto jest skontrolować bezpośrednio przed sezonem zimowym. W sytuacji nierównego działania hamulców, bardzo łatwo jest stracić kontrolę nad pojazdem i w efekcie wypaść z drogi w trakcie hamowania. W trakcie lata lub podczas jesieni niemal nie zauważysz takiego działania hamulców, jednak zimą może to doprowadzić do poważnej stłuczki. Właśnie dlatego wymianę klocków hamulcowych najlepiej jest przeprowadzić przed zimą. Pamiętaj, że jeśli nie masz czasu lub ochoty na zajmowanie się tego typu sprawami, które są bardzo czasochłonne – możesz skorzystać z usług takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów. Auta pochodzące z tego miejsca mają zapewniony stały serwis, który odbywa się u renomowanych mechaników, którzy współpracują z wypożyczalnią. Zanim wypożyczysz auto, jego stan techniczny poddany jest kontroli, abyś mógł odczuwać jeszcze większy komfort jazdy wynikający z bezpieczeństwa.

dentysta Kołobrzeg

Może się wydawać, że sposób poruszania się samochodem w zimie nie jest specjalnie ważnym aspektem jazdy, jednak warto zapamiętać jedną zasadę – jeżeli zbyt mocno wciśniesz pedał gazu, śnieg pod kołami rozgrzeje się i stopi, a później zamarznie tworząc pokrywę lodową. Przez tego typy sytuację, możesz mieć problemy z wyjazdem już z parkingu, ponieważ auto będzie zakopywało się coraz bardziej. Co jest najczęstszą przyczyną stłuczek lub wypadków w trakcie zimy? Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznego odstępu od samochodu jadącego bezpośrednio przed nami. Nawet jeśli jesteś dobrym i doświadczonym kierowcą nie zapominaj o zachowaniu ostrożności, ponieważ inni kierowcy wcale nie muszą być tak dobrzy jak ty. Jest to szczególnie ważne, jeżeli wypożyczysz auto z takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów. Procedury wypadkowe zazwyczaj przebiegają na korzyść klienta, jednak jeżeli zdarzy się tak, że to ty będziesz sprawcą kolizji – prawdopodobnie będziesz pociągnięty do odpowiedzialności za zniszczenie auta. Dzięki większemu odstępowi, nasza droga hamowania wydłuża się, a bezpieczeństwo wzrasta. Niemal każda wypożyczalnia samochodów może zaoferować ci wynajem łańcuchów na koła w dobrej cenie – warto skorzystać z tej możliwości.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin