Niesprawne auto w trakcie wakacji

Data dodania: 19.09.2017


Wybierając się na wakacje z rodziną lub znajomymi zawsze pamiętamy, żeby sprawdzić pogodę i ważność paszportów, robimy spis atrakcji i zabytków, które chcemy zobaczyć, sprawdzamy też stan techniczny naszego samochodu. Podpowiadamy co zrobić, gdy niesprawne auto stanie nam na przeszkodzie w wakacyjnym wyjeździe.

W pierwszej kolejności nleży zdać sobie sprawę, ile czynników wpływa na niesprawnośc naszego samochodu. Najbardziej niebezpieczne są uszkodzenia układu hamulcowego, które możemy łatwo zaobserwować w trakcie jazdy. Jeśli słyszymy szorujący dźwięk przy hamowaniu, oznacza to, że starły się klocki hamulcowe i  blaszka, która standardowo jest odsunięta od tarczy teraz napiera na nią i brzęczy. Bardzo głośny szorujący dźwięk żelaza oznacza, że nasze klocki starły się już całkowicie i niezbędna jest będzie interwencja specjalisty. Usterki układu wydechowego, awaria pasów bezpieczeństwa, zużyty bieżnik i obecność wyraźnych pęknięć na powierzchni opon to kolejne rzeczy, które wykluczają nasze auto z użycia. Ponadto, jeśli świeci się kontrolka check engine albo inna informująca o niesprawności systemu ABS, ESP i poduszek powietrznych, możemy zapomnieć o wakacyjnym wyjeździe Wymienionych powyżej usterek nie jesteśmy w stanie sami naprawić, dlatego wizyta u mechanika będzie nieunikniona. Jednak spotkanie z fachowcem, wymiana poszczególnych elementów układu i naprawa pojazdu mogą potrwać. Aby zapewnić bezpieczeństwo osobom, które będą z nami podróżować wymagamy, aby usługa była wykonana profesjonalnie i dokładnie, ale to niestety nie zawsze idzie w parze  z pośpiechem.

W takiej sytuacji najlepiej wynająć auto z wypożyczalni samochodów osobowych Szczecin. Firmy, które zajmują się wynajmem samochodów na pierwszy miejscu stawiają stan techniczny pojazdu. W wypożyczalniach auta są zadbane i zawsze gotowe do jazdy, dzięki czemu my nie musimy martwić się o naprawę jakichkolwiek usterek. Bardzo bogatą ofertę samochodów osobowych posiada firma fadoauto.pl. Wypożyczalnia oferuje nie tylko modele pięcioosobowe, ale także  siedmio- i dziewięcioosobowe, dlatego w zależności od tego, jak dużą grupą jedziemy na wakacje możemy wybrać odpowiedniej wielkości pojazd. Każdy samochód jest sprawny i gotowy do wyjazdu w długie trasy, posiada też pełne wyposażenie przydatne podczas długich wypraw samochodowych. Dzięki tak profesjonalnemu podejściu, podróż będzie bezpieczna i niesprawne auto nie stanie nam na przeszkodzie w trakcie planowania wakacji.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Fado