Obawy związane z wypadkiem samochodowym

Data dodania: 19.09.2017


Przyczyn wypadków drogowych jest wiele, moga mieć różne przyczyny, zarówno związane z awariami, jak i działaniem czynników atmosferycznych. Jednak co zrobić, gdy sami staniemy się jego ofiarą lub świadkiem? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy wyjaśnić, jakie obawy ziwazane z wypadkiem samochodowym najczęściej nam towarzyszą.

Jednym z najczęściej spotykanych lęków jest strach przed utratą bliskich. Brzmi to bardzo prozaicznie, ale w okolicznościach wielkiego stresu, gdy znajdujemy się w sytuacji zagrażającej naszemu życiu, chcemy ratować najbliższe nam osoby i postawić ich bezpieczeństwo ponad swoje. Jednak w pierwszej kolejności musimy ochronić siebie. Przykładowo, jeśli doszło do wypadku na drodze poza terenem zabudowanym i przytomni jesteśmy my oraz pasażer, absolutnie nie możemy zacząć pomagać drugiej osobie. Musimy zadbać o to, aby nam nic się nie stało oraz sprawdzić czy nie odnieśliśmy żadnych obrażeń. Pamiętajmy o tym, że zaraz po wypadku jesteśmy w stanie silnego szoku i w pierwszej chwili nie czujemy bólu. Dopiero gdy upewnimy się, że nasze zdrowie nie ucierpiało, możemy podjąć się pomocy innym.

Kiedy jesteśmy świadkami wypadku i przystępujemy do resuscytacji krążeniowo-oddechowej często obawiamy się, że zarazimy się jakąś chorobą od poszkodowanych i dlatego rezygnujemy z działań pomocniczych. Każda apteczka wyposażona jest w maski jednorazowe, a także specjalne maseczki do wykonywania sztucznego oddychania. W sytuacji, w której ranny ma w ustach krew, a my nie posiadamy specjalnej maseczki, możemy po prostu pominąć wykonywanie oddechów ratunkowych. Jednak to nie zwalnia nas z wykonywania masażu serca. W sytuacji zagrożenia życia resuscytacja składająca się tylko z uciśnięć jest tak samo skuteczna, jak standardowa procedura. Nie należy zapominać o tym, że udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej jest obowiązkiem każdego obywatela, a świadome nieudzielenie pomocy jest niezgodne z prawem.

W sytuacjach  ekstremalnych czasem zdarza nam się przejmować rzeczami mniej ważnymi np. bagażami, które zostały w płonącym samochodzie albo stłuczką w wypożyczonym aucie. Przedmioty z walizek na pewno nie są ważniejsze od naszego życia, więc nie warto go poświęcać dla uratowania kilku drobiazgów. Kierowcy boją się też o stan techniczny swoich aut. Jednak należy pamiętać, że w przypadku stłuczki lub wypadku obejmuje nas ubezpieczenie. Korzystając z auta służbowego lub usług wypożyczalni samochodów Szczecin, pracodawca lub firma wynajmująca nam pojazd, taka jak fadoauto.pl, zapewni nam wymianę samochodu na sprawny model, którym będziemy mogli kontynuować podróż.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Fado