Pierwszy wynajem auta nie musi być dla Ciebie stresujący!

Data dodania: 06.12.2017


Stoisz przed pierwszym w życiu wynajęciem auta? Stresuje Cię fakt, że możesz je uszkodzić lub może zostać skradzione? Nie wiesz również, jak wygląda cały proces wynajmu? Spokojnie – możesz na nas liczyć!

Rozpocznij od wyszukania wypożyczalni z dobrymi opiniami od prawdziwych klientów – do tego celu możesz wykorzystać specjalne wyszukiwarki, które porównają tysiące ofert wynajmu i wskażą Ci te, które będą najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Możesz wybierać między różnymi modelami – na krótkie wypady za miasta świetnie sprawdzą się małe, poręczne auta, jeśli zaś planujesz  dłuższą podróż – wybierz minivana lub suva, które będą wygodniejsza i zmieszczą się do nich wszystkie niezbędne bagaże. Czasami różne osoby decydują się na wyjem auta przy okazji przeprowadzki – wtedy świetnym rozwiązaniem jest wynajęcie również kierowcy, który usprawni całą przeprowadzkę i skończysz ją szybciej niż myślisz. Również wyjątkowe okazje, takie jak ślub mogą wiązać się z wynajmem auta – wtedy warto postawić na auta luksusowe, które podkreślą wysoką rangę tego niepowtarzalnego wydarzenia.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Okej, auto wybrane – dopasowałeś je do okazji i możesz cieszyć się świetnym samochodem. Co w przypadku kolizji – zapytasz. Nie martw się – wszystkie auta są ubezpieczone, a jeśli dojdzie do ewentualnej stłuczki, stracisz jedynie kaucję, którą wpłaciłeś wynajmując auto. Musisz jednak wiedzieć, że jeśli masz mniej niż 25 lat lub posiadasz prawo jazdy dość krótko – kaucja może być bardzo wysoka. Wypożyczalnia samochodów ubezpiecza się tym samym przed poniesieniem kosztów wynikających z braku doświadczenia kierowcy.

Pamiętaj, aby dobrze zapoznać się z umową wynajmu auta, zanim zdecydujesz się ją podpisać. Może ona zawierać informacje – niekoniecznie na pierwszej stronie – dotyczące opłat dodatkowych. Jakie to mogą być koszty? Np. za przekroczenie limitu kilometrów. Spokojnie – dużo wypożyczalni samochodów nie stosuje limitów kilometrów, gwarantując Ci tym samym pełną swobodę podróży.

Przed odstawieniem auta do wypożyczalni koniecznie zatankuj paliwo do pełna – jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał wrócić na najbliższą stację paliw i dotankować samochód, bądź też zapłacić dodatkową kwotę w wypożyczalni. Warto także, aby zwracany samochód nie był brudny – jeśli masz za sobą podróż w warunkach ekstremalnych zawieź auto do myjni i przywróć mu wygląd, jaki miało przed wypożyczeniem.

Sam widzisz, że wynajęcie auta wcale nie jest skomplikowane, wystarczy poznać kilka prostych zasad, aby móc korzystać z wynajętego samochodu i podróżować nim dosłownie wszędzie tam, gdzie mamy ochotę.

Fado