Podróż wynajętym samochodem z psem – czy to możliwe?

Data dodania: 02.01.2018


Wakacje tuż tuż – czas zaplanować wycieczkę! Na tę wiadomość cieszy się każdy członek rodziny, jednak jest pewien wyjątek. Co ze zwierzakiem? Bardzo często jesteśmy silnie związani ze swoim psem czy kotem i staje się on pełnoprawnym członkiem rodziny, z którym nie chcemy się rozstawać na tak długo.

Szczęśliwy zwierzak sprawia, ze cała rodzina staje się wesoła – sam widzisz, że zabranie psa na wakacje jest dużo lepszym wyjściem niż zostawienie go na kilka nocy w pustej i zimnej budzie.

Niestety może nie być to takie proste – po zwróceniu auta do miejsca, jakim jest wypożyczalnia samochodów najczęściej pracownicy dokonują dokładnych oględzin. Jeżeli tapicerka została zabrudzona i wymaga czyszczenia lub w samochodzie wyraźnie czuć woń zwierzęcia – będziemy musieli zapłacić za dodatkowe czyszczenie lub podjąć się go samodzielnie. Właśnie dlatego nawet auto z takiego miejsca jak wypożyczalnia samochodów warto zabezpieczyć przed podróżą z naszym ukochanym pupilem. Jak to zrobić? To proste – istnieją wygodne pokrowce na siedzenia, dzięki którym zostaną one uchronione przed sierścią i innymi zabrudzeniami.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Dlaczego jest to tak rygorystyczne? To proste – wypożyczalnia musi działać sprawnie i wypożyczyć auto kolejny raz zaraz po jego zwrocie przez poprzedniego użytkownika. Takie sytuacje jak dodatkowe sprzątanie zawieszają obroty firmy i przekładają się na wyższą opłatę dla wynajmującego. Podobnie jest w przypadku palenia papierosów w aucie – wynajmujący wiedzą o tym, że wiele osób ma alergię lub uczulenie i dbają o ich komfort podróży.

Jeżeli wybierasz się w wakacyjną podróż wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem, zanim udasz się do takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów, warto odwiedzić jej stronę internetową. To miejsce w którym powinieneś znaleźć wszelkie niezbędne informacje odnośnie podróżowania z psem. Najważniejszą kwestią, którą zapewne znajdziesz na wspomnianej stronie jest przywrócenie czystości wynajmowanego auta. Niektóre firmy zajmujące się wynajmem mają jednak więcej wymagań – zezwalają na przewód zwierząt domowych jedynie w specjalnych transporterach. Jeżeli stanie się inaczej, musimy liczyć się z zapłaceniem odszkodowania. Wiele firm nie jest jednak aż tak rygorystycznych i pragnie jedynie, abyś zwrócił samochód w takim stanie, w jakim go wypożyczyłeś wcześniej. Nie jest to niemożliwe – wystarczy pilnować pupila i wycierać  mu łapy przed wejściem do auta lub też zakupić specjalne pokrowce. Nie jest to zbyt wiele wysiłku, a pamiętajmy że zabrania pupila ze sobą będzie dla niego największą radością. Spakowani? Wszyscy do auta – ruszamy na wakacje!

Fado Wynajem Aut