Przed Tobą pierwszy wynajem auta? Podpowiadamy, jak zrobić to z głową!

Data dodania: 15.11.2017


Myślisz, że w dzisiejszych czasach samochód może wypożyczyć tylko duża firma? Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz – obecnie zdecydowana większość osób wynajmujących auta to osoby nieposiadające własnej działalności. O nasilającym się trendzie wynajmu świadczy również wzrastająca popularność aut, które możesz wynająć na minuty. Po dojechaniu na miejsce, wystarczy, że zostawisz samochód zaparkowany – jest to rozwiązanie z pewnością bardziej kosztowne od wynajmu długoterminowego, jednak w sytuacji awaryjnej może okazać się przydatne. Jeśli zdecydujesz się na wizytę w takim miejscu, jak wypożyczalnia samochodów w mieście Szczecin, możesz liczyć na duży wybór aut oraz proste formalności, które nie przysporzą Ci większych problemów. Przekonaj się sam, jak naprawdę wygląda wynajem samochodów.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Znajdź wypożyczalnię

Przede wszystkim postaw na sprawdzone i niezawodne wypożyczalnie, które świadczą swoje usługi od wielu lat. Wypożyczalnia samochodów powinna charakteryzować się dużym poziomem zaufania, a także odpowiednią renomą. Uważaj na nieuczciwych wypożyczających! To właśnie oni mogą narazić się na dodatkowe, ukryte koszty. Nie wiesz, jak stwierdzić, czy dana wypożyczalnia samochodów jest właściwa? Sprawdź jej stronę internetową i profile społecznościowe – warto poszukać również opinii osób, które korzystały w niej wcześniej niż Ty. Nie znalazłeś niczego, co mogłoby Cię niepokoić? Świetnie! Spradź dostępne modele na stornie lub udaj się tam osobiście.

Fado

Wybierz model

Jaki model będzie dla Ciebie idealny? Musisz przemyśleć przede wszystkim swoje oczekiwania względem niego i zastanowić się, czy spełni on Twoje potrzeby. Jeśli nie zależy Ci  na dużych gabarytach auta, warto wypożyczyć samochód miejski, który znacznie ograniczy koszty eksploatacyjne, takie jak zużycie benzyny. Masz jednak do wyboru również modele luksusowe, a nawet dostawcze! Od koloru do wyboru!

Zarezerwuj pojazd

Samochód wybrany? Świetnie! Teraz pora na łatwą rezerwację auta, która zapewni nam dostępność danego (lub podobnego)  modelu w dniu, kiedy chcemy dokonać wynajmu. Skorzystaj z formularza dostępnego na stronie lub zadzwoń do wypożyczalni.

Przeczytaj umowę

Jeśli dokonałeś już rezerwacji w dobrej i sprawdzonej wypożyczalni samochodów, otrzymasz w następnej kolejności umowę najmu. Koniecznie przejrzyj ją wnikliwie, zwłaszcza powinny Cię zainteresować określone limity kilometrów, kwestia palenia w aucie, a także to, jak masz zachować się w przypadku ewentualnej kolizji lub mandatu.

Ruszaj w drogę

Teraz już tylko wystarczy podpisać specjalny protokół, w którym określimy stan techniczny auta oraz jego aspekty wizualne, w razie ewentualnych uszczerbków lub zadrapań. Gotowe – sam widzisz, jakie to proste!

Wynajem samochodów Szczecin