Wynajem auta – wszystko co musisz wiedzieć!

Data dodania: 02.01.2018


Na pewno zgodzisz się z tym, że wynajem samochodu na wakacyjne podróże zawsze stanowi duże udogodnienie. Dzięki temu zwiedzanie odbędzie się dużo łatwiej i sprawniej. Dodatkowo, zyskujemy możliwość dotarcia do miejsc, do których nie ma dojazdu innego niż tylko samochodowy. Właśnie dlatego podejmując decyzję o wypożyczeniu auta należy jednak uważać, aby ten fakt nie popsuł całego wyjazdu.

v4l transport

Warto pilnować również tego, aby nie przekroczyć założonej kwoty wydanej na bilety lotnicze i hotel. Jeśli chciałbyś nieco zmniejszyć koszty wynajęcia samochodu, pamiętaj że zawsze warto jest zarezerwować go dużo wcześniej przed planowanym wyjazdem. Jak to zrobić? Wystarczy, że skorzystasz z wygodnej wyszukiwarki ofert wynajmu samochodów. Dzięki tego typu portalom rezerwacja auta przed wyjazdem na urlop jest sprawna i naprawdę nie sprawia żadnego problemu. Wynajęcie auta pozwoli tobie i twoim bliskim w pełni cieszyć się podróżą bez tracenia czasu na szukanie wypożyczalni zaraz po przybyciu do miejsca, w którym spędzimy tegoroczne wakacje.

Wynajem samochodów Szczecin 

Takie rozwiązanie jest też bezpieczniejsze w przypadku bardzo popularnych okresów w szczycie sezonu wakacyjnego. Wyobraź sobie, że czasami zainteresowanie wypożyczeniem auta jest tak wielkie, że w wypożyczalni samochodów może zabraknąć pojazdów lub mogą być dostępne jedynie te pochodzące z wyższej półki. Jeśli nie masz zamiaru obciążać zbytnio swojego portfela, pamiętaj, aby bardzo dokładnie przeczytać warunki wynajmu.

W pierwszej kolejności zorientuj się jakie ubezpieczenie obejmuje wynajem auta. Podpowiadamy, że zazwyczaj będzie to AC od uszkodzeń z udziałem osobistym. Jeżeli zdarzy się szkoda, kierowca poniesie tylko koszt do wysokości zadeklarowanej wcześniej. Drugą możliwością jest wynajem samochodu z ubezpieczeniem AC ze zwrotnym udziałem własnym lub bez takiego udziału. Takie oferty będą jednak nieco droższe. Jaka jest najczęstsza kwota udziału własnego? Zależy ona od kraju, w jakim chcemy skorzystać z usługi jaką jest wynajem auta. Następnie dana kwota zostaje czasowo zablokowana na naszym koncie bankowym. Obowiązuje w ramach ewentualnego wypadku lub np. potrącenia pieszego czy rowerzysty. Wynajem może również obejmować ubezpieczenie OC czyli takie które uchroni nas od odpowiedzialności cywilnej. Istnieje także ubezpieczenie od kradzieży. Często usługa obejmuje jedynie poszczególne elementy auta, takie jak opony, szyby czy dach.

Musisz również liczyć się z tym, że wiele wypożyczalni doliczy do usługi wynajmu określoną kaucję, która wzrasta wraz z klasą danego auta. Może to być dla ciebie zaskoczenie, dlatego warto wiedzieć o tym wcześniej.

Sprawdź Fado