Wynajem długoterminowy auta – dlaczego warto?

Data dodania: 01.09.2016


Małe i średnie firmy, które prowadzą działalność w Polsce coraz częściej odnoszą kolejne sukcesy w swoich branżach a co za tym idzie, kładą nacisk na dalszy rozwój i rozszerzanie swoich możliwości. Przykładem mogą być wszelkie przedsiębiorstwa, w których codzienna praca zakłada konieczność przemieszczania się – czy to z towarem, czy przez częste służbowe wyjazdy pracowników. Jednak kupno kolejnych pojazdów wiąże się z niebagatelnymi kosztami. Tu z pomocą przychodzi możliwość wynajmu samochodów. 

Korzyści z wynajmu

Jakie zalety niesie za sobą terminowe wynajmowanie pojazdów osobowych i dostawczych? Przede wszystkim umożliwia ono aktywne reagowanie na zmiany rynkowe, jakie wpływają na aktualną sytuację danej firmy. W biznesie liczy się szybkość i umiejętność dostosowania się do panujących warunków, a co za tym idzie zyskują ci, którzy przez szybkie decyzje potrafią spełnić potrzeby wyrażane przez potencjalnych klientów. Trudno oczekiwać, że niewielkie firmy będą inwestować ogromne pieniądze w powiększanie floty samochodowej. Prawda jest taka, że wcale nie muszą tego robić, ponieważ wystarczy skorzystać z możliwości korzystnego wynajęcia samochodów w wyspecjalizowanych firmach.

Kogo zainteresuje oferta wypożyczalni samochodów

Kto najbardziej skorzysta na okresowym wypożyczaniu pojazdów? Na pewno firmy, które odnotowują wzrost zapotrzebowania na dodatkowe środki transportu w określonym czasie, tak zwanym sezonie, który w każdej branży może być inny. Wynajem może obejmować nie tylko pojazdy w różnych rozmiarach, objęte pakietem Assistance, ale również usługi kierowcy. Warto dodać, że klient może w zależności od swoich dochodów, możliwości budżetowych a także indywidualnego gustu dopasować do siebie odpowiednią ofertę czy model samochodu. Na wynajem pojazdów mogą zdecydować się także osoby prywatne, które w danym momencie potrzebują dodatkowego środka transportu.

Usługi takie oferuje między innymi, wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, Fado Auto. Za pośrednictwem strony internetowej można dokonać wstępnej rezerwacji interesującego nas pojazdu, tak żeby zaplanować nawet te doraźne działania przedsiębiorstwa. Formalności niezbędne do zawarcia umowy wynajmu również nie stanowią większego problemu. Klient wybiera spośród dostępnych samochodów konkretny model i na podstawie takiego wyboru oraz planowanego okresu wynajmu ustalana jest cena za usługę. Następnie strony podpisują umowę, w której określone prawa i obowiązki związane ze świadczoną usługą, na jakie zgadzają się najemca i wynajmujący. Do podpisania umowy koniecznie trzeba mieć przy sobie dowód osobisty oraz prawo jazdy, jeśli podpisuje ją osoba fizyczna, natomiast w przypadku firm trzeba przedstawić wpis do ewidencji działalności gospodarczej/ KRS, NIP, REGON – takie wymagania spotkamy w większości wypożyczalni samochodów w Szczecinie, Poznaniu, Krakowie czy innych miastach w Polsce.

Warunki wynajmu 

Warto zapoznać się dokładnie z warunkami i cennikiem świadczonych usług wynajmu pojazdów w konkretnej wypożyczalni samochodów. Może to zaowocować zauważalnym rozwojem przedsiębiorstwa. Wynajem długoterminowy zazwyczaj obejmuje okres od 12 do 36 miesięcy i pozwala na odpowiednie spełnienie potrzeb klienta. Oprócz tego można zdecydować się na wypożyczenie pojazdu na godziny, usługi transportu towarów czy wynajęcie samochodu dostawczego na miesiąc.

Mając na uwadze bliskie położenie względem zachodnich sąsiadów oraz to, że wiele regionalnych firm nawiązuje kontakty z zagranicznymi przedsiębiorstwami i klientami, niektóre spółki, jak na przykład wypożyczalnia samochodów Fado nie pobiera dodatkowych opłat za wyjazd poza granice Polski. Z pewnością niejedna prężnie rozwijająca się firma skorzysta z takiej możliwości.


Sprawdź ofertę:  https://fadoauto.pl/