Tajniki takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów

Data dodania: 06.08.2018


Każdy z nas czasami potrzebuje wygodnie przemieścić się pomiędzy dwoma punktami, ale niestety nie każdy z nas posiada własne, prywatne auto. Jest jednak opcja dla każdej osoby, która jest w potrzebie posiadania auta na daną okazję – mowa oczywiście o takim miejscu, jak wypożyczalnia samochodów, którą znajdziesz w mieście Szczecin oraz w wielu innych miejscach. Niestety – jak wszędzie, także tutaj występują pewne ograniczenia, których nie sposób jest przeskoczyć. Mamy na myśli między innymi wiek kierowcy, który jest ustalany indywidualnie przez każdą z wypożyczalni. Jeżeli myślisz, że wystarczy być pełnoletnią osobą i posiadać prawo jazdy – jesteś w błędzie. Często wypożyczalnia samochodów ustala dolną granicę wieku na 21 lat, kierowca powinien być w posiadaniu prawa jazdy minimum 2 lata. Każdy kto chce wynająć auto powinien posiadać także ważną kartę kredytową, która jest niezbędna do zablokowania kaucji. Podczas podpisywania umowy wypożyczalnia oczekuje często wylegitymowania się dodatkowym dokumentem.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w trakcie wynajmu samochodu? Podstawą jest dokładne zapoznanie się z warunkami umowy – jeżeli postawisz na profesjonalną wypożyczalnię (najlepiej należącą do większej sieci), umowa zazwyczaj będzie przejrzysta. Każdy kto zdecydował się wynająć samochód w takim miejscu, jak mniejszej wypożyczalni musi bardzo skupić się na treści zawartej w umowie. Warto wiedzieć o tym, że często posiadają one dużo bardziej atrakcyjne ceny wynajmu, ale umowy wyglądają na dużo bardziej skomplikowane dla odbiorcy. Przed podpisaniem umowy dowiedz się, czy samochód na pewno posiada aktualne ubezpieczenie oraz jakie elementy ono obejmuje – nikt nie chciałby dowiedzieć się, że musi pokryć koszty naprawy auta z własnej kieszeni. Może się zdarzyć, że cena podstawowa wynajmu nie obejmuje ubezpieczenia – w takiej sytuacji koniecznie dopłać do niego, aby cieszyć się spokojną jazdą.

Sprawdź także, czy twoje dane osobowe na umowie są zgodne ze stanem faktycznym – dotyczy to także numerów tablic rejestracyjnych wynajmowanego auta. Warto jest zadbać o odpowiednie dopełnienie kwestii formalnych, aby uniknąć problemów w niedalekiej przyszłości. Dokument wynajmu mieć zawsze pod ręką – jest to dokument uprawniający cię do poruszania się tym pojazdem. Dodatkowe opłaty mogą obejmować także limity kilometrów, dlatego sprawdź ile możesz dziennie przejechać, aby nie zostały one przekroczone przez ciebie. Wypożyczalnia samochodów w mieście Szczecin będzie miała ci do zaoferowania atrakcyjne zniżki i promocje, z których naprawdę warto skorzystać i cieszyć się nowym autem na tak długi czas, jaki potrzebujesz!